Метелиця
0
Інтернет-магазин «Метелиця»
Хутряні вироби вітчизняного виробника!

Як не зіпсувати шубу зимою в дощову погоду

12 січня 2016

В цьому році зима мінлива: то комфортна, то сувора. І у багатьох часто виникає таке сумне питання. «Промочила шубу, пробігшись по вулиці без парасольки під час дощу. Відповідно, промокла. Хутро посушила феном — і тепер моя лисичка схожа на облізлого пса! Що робити?!».

І тільки шубка з хутра бобра, коли потрапляє під дощ або сніг стає ще красивішою!

Поради по догляду за хутряними виробами

Отже, перша порада — не мочіть хутро. Так-так, знаємо, що це очевидно, але необхідно все ж таки зайвий раз покласти в сумку, парасольку на випадок дощу. Нестрашно, якщо шуба намокла під дрібним дощем. Якщо хутро якісне, то уразі правильних дій після прогулянки ніяких проблем виникнути не повинно. Сухий сніг у морозні дні взагалі не зашкодить шубі. Хутро взимку носять із задоволенням навіть за умови великого снігопаду. Тим не менш, якщо ви все ж таки потрапили під дощ або мокрий сніг, повернувшись до приміщення, потрібно вжити ряд заходів:

  • Акуратно струсіть вологу руками. Можна тримати шубу або повісити на плічки так, щоб було зручно енергійно пройтися два-три рази вертикально долонею по всьому виробу. Якщо є необхідність, обережно протріть хутро м'якою ганчірочкою.
  • Легенько струсніть хутро і розправте його на вішалці, щоб воно не стикалося з іншими речами. Тоді хутро повністю просохне природним шляхом. Мокрий ворс легше піддається деформації, тому стежте, щоб волоски не підгиналися, впираючись у стіну або якусь іншу річ. З цієї ж причини краще не сушити шубу, розклавши на рушник, як це роблять з трикотажними речами.
  • Переконайтеся, що поруч з шубкою немає джерел тепла, будь то батарея або працюючий фен. Будь-яке джерело інтенсивного тепла небезпечне для хутра!

Якщо у вас є хутряна шапка, то дії аналогічні. Але краще мати вдома спеціальну форму, на якій можна сушити головні убори. Підійде круглий предмет, подібний формі шапки: трьохлітрова банка або вирізане кільце з картону спеціально під діаметр вашого аксесуара. Тоді мокра мездра не дасть усадки, коли висохне.

Основна небезпека попадання вологи на хутро — не тільки пошкодження ворсу, а зневоднення шкіряної тканини. Кожен раз намокаючи й просихаючи, мездра стає грубою і твердне від зневоднення, а ворс стає ламким і тьмяним. Якщо ви сильно намочили шубу, і вона втратила еластичність, то радимо звернутися за допомогою до професіоналів. В інтернеті жінки знайдуть багато порад, як обробити жорстку мездру, але подумайте, чи є сенс економити на дорогій речі, коли ціна помилки дуже висока.

В нашій хімчистці фахівці наносять на шкіряну тканину вироба спеціальну жирову емульсію, яка забезпечує відновлення мездри та гарний стан хутра на вашому виробі.

Джерело